Att sälja i motvind med varumärket som motor
Många kämpar för att nå sina mål i en pressad och konkurrensutsatt marknad. Med rätt kommunikation kan du stärka försäljningen och nå resultat även i motvind. Hur gör de som lyckas?
Lär dig hur du kan kombinera sälj och varumärkesbyggande för att skapa fler nya kundrelationer. Under en timme ger Debby Pernervik och Anna Lindqvist från Start Communication dig inspiration och tips på hur du arbetar smartare med sälj och digital kommunikation för att skapa effekt, även i tuffare tider.
Du får skarpa insikter, konkreta case och praktiska verktyg som visar hur ett starkt varumärke kan bli din bästa säljkraft nu och i framtiden.
PÅ SCEN
Debby Pernervik och Anna Lindqvist, strateger inom varumärke och affärsutveckling på Start Communication/More Alliance
Moderator: Ove Lillestöl, Västsvenska Handelskammaren
PROGRAM
08:00 Kaffe, smörgås och nätverkande
08:30 Seminariet startar
09:30 Avslut och eftersnack
FÖR DIG SOM MEDLEM
Detta seminarium ingår i medlemskapet och är till för dig som är anställd på ett av våra medlemsföretag.
Är du osäker på om ditt företag är medlemmar, använd dig av vår sökfunktion.
VILL DU KOMMA SOM GÄST?
Om ditt företag inte är medlem ännu är du välkommen att komma som gäst på ett medlemsseminarium vid ett tillfälle. Anmäl dig på länken nedan. Kontakta gärna Cia Vakoufari om du har några frågor kring medlemskap.
FRÅGOR?
Kontakta vår kollega Louise Stommendal.
Medlemsseminariet äger rum hos Västsvenska Handelskammaren
- Var:
- Österlånggatan 40, Borås