Ledarskapsfrukost: Leda i osäkra tider
Vi lever i en tid där det förutsägbara blivit ovisst och förändring är ett permanent tillstånd. Hur leder du utan att ha full kontroll?
Marknader skiftar snabbt, förväntningar krockar och beslut fattas med ofullständig information. Det är lätt att vilja ta mer kontroll. Men vad krävs av ledarskapet när du inte kan styra allt men inte heller kan stå vid sidan?
På denna ledarskapsfrukost delar Martin Sande insikter från sin bok Fem råd till beslutsfattare – när frågorna är som svårast och betyder som mest. Du får perspektiv på hur osäkerhet och motstånd kan bli drivkrafter för utveckling och bättre beslut.
Vill du inspireras och växa som ledare?
Starta dagen med vår ledarskapsfrukost. Tillsammans med andra chefer och ledare tar vi oss an aktuella ämnen inom ledarskap.
INSPIRATÖR
Martin Sande, Founder and facilitator, Dialogues
Moderator: Ove Lillestöl, Västsvenska Handelskammaren
PROGRAM
08:00 Frukost och nätverkande
08:30 Seminariet startar
Inspiration, diskussioner, reflektion och frågor
10:00 Avslut
FÖR DIG SOM MEDLEM
Detta seminarium ingår i medlemskapet och är till för dig som är anställd på ett av våra medlemsföretag. Är du osäker på om ditt företag är medlemmar, använd dig av vår sökfunktion.
VILL DU KOMMA SOM GÄST?
Om du arbetar på ett företag som ännu inte är medlem är du välkommen att gästa ett medlemsseminarium vid ett tillfälle. Anmäl dig nedan. Kontakta Cia Vakoufari om du har frågor om medlemskap.
FRÅGOR?
Kontakta vår kollega Cia Vakoufari.
Medlemsseminariet äger rum hos Västsvenska Handelskammaren
- Var:
- Österlånggatan 40, Borås