INTRESSERAD AV EN PLATS I NÄTVERKET?
Vi tar in nya deltagare till våra grupper löpande. Noggrann matchning sker alltid, för att du som deltagare ska få ut så mycket som möjligt av din medverkan i gruppen.
Ett deltagande hos oss innebär en årlig kostnad.
Stad: Göteborg, Skövde
Executive nätverk med nationellt och internationellt perspektiv
Executive nätverket är ett av Handelskammarens nätverk för dig som verkar på den nationella såväl som den internationella marknaden.
I nätverket diskuteras nyckelfrågor som formar framtidens företag. Här får du som VD, VP eller C-level manager i ledningsgrupp på ett större bolag, möjligheten att lyfta ditt företags utmaningar och hitta lösningar som gör skillnad.
Tillsammans med chefer i liknande position utforskar ni aktuella strategiska utmaningar och får nya perspektiv.
Exempel på diskussionsämnen:
- Case med affärsstrategiska utmaningar
- Digital transformation och förändringsarbete
- Framtida strategiska affärsmodeller
- Strategier för kompetensförsörjning
- Omvärldsbevakning
- AI och hållbarhetsstrategier
Intresserad av en plats i nätverket?
Vi tar in nya deltagare till våra grupper löpande. Noggrann matchning sker alltid, för att du som deltagare ska få ut så mycket som möjligt av din medverkan i gruppen.